O nas

Zapraszamy na wczasy agroturystyczne w Borach Tucholskich …

Położone na skraju Borów Tucholskich gospodarstwo powstało na bazie utworzonego w XIX w. siedliska. Z tamtego okresu pochodzi budynek gospodarczy, w którym obecnie znajduje się stajnia dla koni. Otoczenie całości stanowi nieskazitelna natura tworząca wymarzoną scenerię na wczasy agroturystyczne. Urokliwa okolica to prawdziwy raj dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Bliskość Zalewu Koronowskiego oraz liczne mniejsze okoliczne akweny stanowią atrakcje dla zwolenników sportów wodnych oraz wędkowania. Usatysfakcjonowani będą również zwolennicy grzybobrania gdyż okolice obfitują w liczne gatunki grzybów. Nudzić nie będą się miłośnicy dzikiego ptactwa gdyż okolice to teren gniazdowania kilku ciekawych gatunków. Pośród innych, lokalnych atrakcji wymieniać warto również: akwedukt w Fojutowie, rezerwat Cisów czy uroczysko Piekiełko.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w Borach Tucholskich? To obszar wyjątkowy, dlatego duża jego część jest chroniona prawnie. Poza Parkiem Narodowym Bory Tucholskie, znajdziemy tu interesujące rezerwaty przyrody, jak chociażby Bagno Grzybna. To tu wprawne oko ma szansę wypatrzeć rzadkiego żurawia popielatego. Do rezerwatu wczasowicze z naszej agroturystyki mogą dostać się w ok. 30 min samochodem.

Chwile spędzone w Gospodarstwie Agroturystycznym będą niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Duży teren pełen zieleni i zwierząt domowych, w otoczeniu pięknej przyrody pozwala na prawdziwy odpoczynek od codzienności. Chętnie przygotujemy dla naszych gości ognisko, piknik, podpowiemy też, w jakie okoliczne miejsca wybrać się by zobaczyć prawdziwe cuda natury. Agroturystyka w Borach Tucholskich to doskonały pomysł na urlop dla całej rodziny.

Oferujemy kwatery, wygodne pokoje w Borach Tucholskich …

Do dyspozycji naszych gości oddajemy przytulne kwatery. W naszej ofercie znajdą Państwo pokoje zarówno 1 i 2 osobowe jak i bardziej przestronne trójki. Serdecznie zapraszamy.

 

Czy wiesz, że:

  • Bory Tucholskie oraz okolice obfitują w liczną dziką zwierzynę oraz ptactwo. Pośród licznych gatunków spotkać można: lisy, sarny, jelenie czy bobry. Rzadkie gatunki ptaków takie jak: czapla siwa, bocian czarny, puchacz, łabędź niemy czy bielik.
  • W regionie Borów Tucholskich znajduje się wiele parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody takich jak np. Tucholski Park Krajobrazowy.
  • Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych na terenie Polski. W drzewostanie dominują sosny, ale liczne są również dęby, brzozy, graby czy cisy. Zachowały się również fragmenty puszczy pierwotnej ze stanowiskami reliktowej roślinności.

Napisz do nas